Skip to content

Funda

Funda, 17 Ağustos 1988 tarihinde İzmir’de Ankaralı bir ailenin kızı olarak doğdu. Altı aylıkken ailesinin Belçika’ya yerleşmesiyle birlikte, bu ülkenin Anvers şehrinde büyüdü.

Brüksel de düzenlenen bir partide kıvrak dansı, güzelliğiyle etrafındakileri etkilemeyi ve birçok yapımcının dikkatini çeken Funda, sesinin güzelliği sayesinde 19 yaşındayken Grup Reyting projesine katılıp profesyonel olarak müzik dünyasına adım attı. Grup Reyting’ın çıkış şarkısı ‘Birini Bıraktım’ klibi internet ortamında milyonlarca kez izlenince, grubuyla birlikte kendisini bir anda Türkiye’de bulan Funda, birçok önemli tv ve radyo programına çıktı.

Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Flamanca, Fransızca ve Almanca dillerinde şarkılar söyleyen güzel sanatçı, ilk single çalışmasını “ Stand Up “ isimli şarkısına Belçika’nın başarılı plak şirketi BIP Records etiketiyle 2011 yılında piyasaya çıkardı. Şarkı aynı yıl ülke çapındaki tüm radyo listelerinde bir numaraya yerleşti.

2012 yılında İstanbul’ a yerleşen Funda, aranjörlüğünü İskender Paydaş’ın yaptığı  “Boşver” isimli şarkıyla Türkiye de ilk single çalışmasını çıkartı. Bu çalışmanın sürprizi ise İskender Paydaş ile yapılan düet oldu.

Rusya’nın Kazan şehrinde düzenlenen 2014 Türkvizyon Şarkı Yarışmasın da Türkiye’yi Hoppa isimli şarkı ile temsil eden Funda yarı final etabında ikinci oldu. Müzik yaşantısını farklı isimlerle devam eden Funda’nın yolu tekrar İskender Paydaş ile kesişince ‘Yanmaz Ağzın’ isimli son single çalışmasına da birlikte hazırladılar.

Diskografi

Stand Up -2011

City Girls – 2012

Moda – 2012 (Albüm)

Kiss Me – 2013

All Me – 2014

Hoppa (Feat.Sinan Akçıl) – 2014

SMS – 2015

Yüzleşme (Feat.Doğukan Manço) – 2016


Back to Top