Skip to content

Eylül

Müzik ile küçük yaşlarda tanışıp, henüz ortaokul yıllarında beste yapmaya başlayan 26 yaşındaki alternatif müzik sanatçısı Eylül, yeni single’ı “Çok Kalbimi Kırdın”ı müzikseverlerin beğenisine Epic Istanbul Label’ı ile sunuyor!

1992 Ankara doğumlu Eylül, ortaöğretim ve lise eğitimini Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulunda (BUPS/BIPS) tamamladıktan sonra lisans eğitimini İngiltere’nin Nottingham Üniversitesi’nde felsefe bölümünde almıştır.

Elektronik müzik altyapısı kullanarak hazırladığı, aranjesini Ozan Hatipoğlu’nun üstlendiği yeni single’ında, yazdığı duygusal sözleri ve özgün yorumu ile insan ruhunun derinliklerine hitap eden Eylül,  neredeyse herkesin aşina olduğu, ayrılık sonrası yaşanılan kalp ve hayal kırıklığını bizlere melankolik bir şekilde sunuyor.

2018 yılında yayımladığı “Çok Kalbimi Kırdın” adlı ilk teklisiyle müzikseverlerin takdirini kazanan Eylül, ilk EP’si niteliğinde olan “Düğüm” ile hayranlarıyla buluşuyor. Söz ve müziği Eylül’e ait olan “Boşver”, “Hayat” ve “Düğüm” teklileri aynı hikayede yer alan üç farklı hissiyatı ve bakış açısını temsil ediyor ve baştan sona bir hikayenin çaresizlikten özgürlüğe gidişatını konu alıyor. EP’ye adını veren “Düğüm” teklisi kronolojik olarak ilk sırada geliyor. “Boşver” ile içsel bir veda sürecini dile dökerken, düşük tempolu “Hayat” ile de kabul duygusunu aktarıyor.


Back to Top